Makijaż dla kobiet z niebieskimi oczami: jak podkreślić ich intensywność i wyrazistość

Uroda

Niebieskie oczy to jedna z najpiękniejszych barw, jakie może mieć ludzkie oko. Jeśli jesteś jedną z kobiet, które dysponują takim darem natury, powinnaś wiedzieć, jak podkreślić ich intensywność i wyrazistość za pomocą makijażu. W tym artykule przedstawimy kilka prostych trików, dzięki którym zakochasz się w swoich niebieskich oczach jeszcze bardziej.

  1. Kolor cieni do powiek

Nie ma nic piękniejszego niż kolorowe cienie do powiek na oczach z niebieskimi tęczówkami. Zwróć uwagę na kolor koła chromatycznego – odcienie pomarańczowego, brązu i złota będą najlepiej pasować. Możesz również spróbować wykorzystać różnobarwne cienie, stosując ciemny odcień na zewnętrznej stronie oka i jaśniejszy wewnętrznie.

  1. Eyeliner i kredka do oczu

Eyeliner i kredka do oczu to podstawa każdego dobrego makijażu oka. W przypadku niebieskich oczu warto wykorzystać kredki brązowe lub żółte. Z kolei eyeliner w kolorze granatu, różu lub brązu dopełni stylizację.

  1. Rzęsy

Rzęsy odgrywają kluczową rolę w każdym makijażu. Dla właścicielek niebieskich oczu najlepszą opcją będą tu rzęsy sztuczne. Dzięki nim spojrzenie nabierze jeszcze większej głębi.

  1. Cera i delikatne rysy twarzy

Cera i delikatne rysy twarzy to klucz do pięknego wyglądu oczu. W przypadku niebieskich tęczówek rekomendowana jest jasna tonacja skóry, która idealnie podkreśli kolor oczu. Dobrze zadbane brwi to także kluczowy punkt w tym przypadku.

  1. Usta

Usta powinny być naturalne i nienachalne, szczególnie podczas makijażu oczu. Rekomendowane są w tym przypadku lekkie tonacje różu, pomarańczy lub brzoskwini. Nikt nie powinien zwracać uwagi na usta, skoro tak piękne są oczy!

Podsumowując, niebieskie oczy to prawdziwy skarb natury, z którym należy się obchodzić z należytą uwagą. Poprzez odpowiedni makijaż i umiejętne podkreślenie ich piękna, zyskasz sobie jeszcze większą pewność siebie i inny sposób na wyrażenie siebie.