Domowe sposoby na nawilżenie i odżywienie skóry: Zdrowa pielęgnacja prosto z kuchni

Uroda

Domowe sposoby na nawilżenie i odżywienie skóry: Zdrowa pielęgnacja prosto z kuchni

Troska o skórę jest bardzo ważna, ponieważ zajmuje się ona ochroną naszych narządów wewnętrznych. Zdarza się jednak, że skóra jest zbyt suche, co może prowadzić do podrażnień i wysuszenia. Warto wtedy spróbować domowego sposobu na nawilżenie i odżywienie skóry. Wspomniane sposoby pozwalają na osiągnięcie najlepszych efektów bez sztucznych składników, które mogą wywoływać wiele niechcianych efektów ubocznych.

  1. Naturalne maseczki do twarzy

Naturalne maseczki do twarzy to idealny sposób na prowizoryczny wyjazd do salonu kosmetycznego. Jest to prosta sposób, opierający się na prostych składnikach, które bez problemu można znaleźć w kuchni. Należy wymieszać większą ilość oliwy z oliwek, proszku kakaowego i miodu. Całość należy nałożyć na twarz, delikatnie ją masując. Po piętnastu minutach maseczkę należy dokładnie zmyć wodą.

  1. Olejowanie skóry

Olejowanie skóry to metoda, która polega na nałożeniu na całą skórę różnych olejów, jak np. olej z jojoby, migdałowy, arganowy, czy z awokado. Na początek należy dobrze oczyścić skórę, a następnie wmasować olej w miejsca, które wymagają jej nawilżenia.

  1. Szczotkowanie skóry

Szczotkowanie skóry to sposób na poprawę ukrwienia skóry oraz na usunięcie z niej martwych komórek. Szczotkę należy wybierać dobrej jakości a także używać jej raz dziennie rano lub wieczorem. Po szczotkowaniu skóry należy umyć ją, a następnie wetrzeć w nią olej.

  1. Masaż twarzy

Masaż twarzy to sposób na relaks po ciężkim dniu oraz na dodanie skórze lepszego napięcia i nawilżenia. Wystarczy użyć delikatnych ruchów, wykorzystując punkty akupunktury, aby w ten sposób uelastycznić skórę oraz poprawić krążenie krwi.

  1. Zdrowe nawyki żywieniowe

Zdrowe nawyki żywieniowe polegają na spożywaniu zdrowych i pełnowartościowych produktów. Najlepiej postawić na owoce oraz warzywa, które są bogate w witaminy oraz minerały. Ponadto, dobrze jest zapotrzebowanie na białko, dzięki któremu nasza skóra zyskuje na elastyczności i sprężystości. Wypada wymienić tutaj również selen, witaminę A oraz E, dzięki którym nasza skóra zyskuje lepszą jakość i wygląd.

W przypadku, gdy nasza skóra wymaga więcej uwagi i skupienia na pielęgnacji, warto zastosować powyższe sposoby. Wszystkie one pozwolą na otrzymanie pięknej, zdrowej i nawilżonej skóry, która będzie służyła nam przez długi czas.