Ubiory lat 60: Powrót do retro stylu

Uroda

Moda lat 60. powraca do naszych szaf, a retro styl staje się coraz bardziej popularny. Trend ten charakteryzuje się neonowymi kolorami, lakierowanymi butami, krojem babydoll i niekonwencjonalnymi printami. Ubiory z tamtych lat idealnie wpisują się w dzisiejsze trendy i pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych, stylowych i oryginalnych stylizacji.

  1. Charakterystyczne elementy mody lat 60.

W latach 60. w modzie królował kolor, awangardowe kroje i oryginalne printy. Cechą charakterystyczną tamtej epoki były miękkie linie, asymetria, cętki i kwadraty. Wszystko to tworzyło klimat wolności i nonszalancji. Zdecydowanie przeważały minisukienki z szerokim golfem, sukienki typu babydoll oraz wyraziste kolorystycznie spódnice plisowane. Stylizacje często uzupełniano długimi kolczykami oraz dużymi torebkami.

  1. Czerwony lakier na butach i neonowe kolory.

Obecnie w modzie ponownie królują neony i wyraziste, intensywne kolory. Zdecydowanie wyróżniają się czerwone lub czarne buty z lakieru, które pasują do wielu stylizacji. Poza nimi, świetnie sprawdzą się również kolorowe torebki i dodatki, które będą zwracać uwagę i ożywiać stylizacje.

  1. Oryginalne printy i wyraźne wzory.

Często to właśnie wzory definiowały stylizacje lat 60. Charakterystycznym printem z tego okresu był paisley, czyli wzór w kształcie wschodzącego słońca. Obecnie również przeważają modne printy i wzory, które pozwalają na wyróżnienie się tłumu. Warto postawić na wyrazisty wzór na bluzce lub sukience i zestawić go z prostymi akcesoriami, które nie będą przytłaczać całości.

  1. Styl kroju babydoll.

Babydoll to kroj, który zdobił wiele stylizacji lat 60. Ma on formę luźnej koszulki, która zwiewa od biustu, pozwalając na swobodne korzystanie z ruchów. Dziś jest to nadal bardzo modny fason, który kojarzy się z niezależnością i wolnością. Zdecydowanie warto poszukać sukienki w tym kroju lub koszulki, które dodadzą komfortu i lekkości codziennym stylizacjom.

  1. Reinterpretacja stylu lat 60.

Powrót do ubiorów z lat 60. jest swego rodzaju reprezentacją dzisiejszej mody. Nawet jeśli nie lubimy stylu vintage, zawsze możemy wykorzystać go jako inspirację. Wiele znanych marek szyjących ubrania i dodatki, korzysta z elementów z tamtej epoki, łącząc je z nowoczesnymi krojami i materiałami. Odważmy się na niekonwencjonalne rozwiązania, łącząc oryginalne kroje i kolory ze współczesnym designem. W ten sposób, stworzymy modne i jedyne w swoim rodzaju stylizacje, które zwrócą uwagę nie tylko na ulicy, ale również w pracy i na ważnych spotkaniach.