Sztuka Modulowania Kształtu Oczu: Makijaż, który Optycznie Je Powiększa lub Pomniejsza

Uroda

Sztuka modulowania kształtu oczu: makijaż, który optycznie je powiększa lub pomniejsza

Oczy są oknami do duszy, ale także jednym z najważniejszych elementów naszej twarzy. Jakie oko wyjdzie poza prawidłowy kształt kształt, nie grając z resztą wymiarów twarzy? Szczególnie ważne może być modulowanie kształtu naszych oczu za pomocą makijażu, co pozwala na ich optyczne powiększenie lub pomniejszenie. Oto nasz przewodnik po sztuce modulowania kształtu oczu:

  1. Wybór odpowiedniego cienia do powiek

Jednym z najważniejszych elementów naszego makijażu są cienie do powiek, które więcej niż cokolwiek innego wpływają na kształt oczu. Ważne jest, aby wybrać kolor, który ładnie pasuje do skóry i koloru oczu, ale jasny cień na wewnętrznej powiece, a ciemniejszy na zewnętrznej narysuje większy optycznie kształt gałki ocznej.

  1. Równomiernie nałóż eyeliner

Wybór eyeliner także ma wpływ na kształt oczu, ale to jak go nałożysz jest jeszcze ważniejsze. Zapewni to, że Twoje oczy dadzą powiększenie w miarę nałożenia prostej kreski wzdłuż górnej linii rzęs, lub zmniejszenie optycznie ich rozmiaru przy klapnięciu na końcu linii, co optycznie przybliża oko.

  1. Jasny kredka przez linie wodne

Kiedy już namalowałaś swoją linię, nałóż jasny kredka na dolną linię rzęs. Nic tak nie powiększa naszych oczu jak jasny akcent wokół oczu.

  1. Zastosuj efekt podwójnego koloru

Ciekawy sposób, który pomoże w modulowaniu kształtu oczu to zastosowanie efektu podwójnego koloru. Zastosuj ciemniejszy cień wzdłuż górnej linii rzęs, a jaśniejszy na wewnętrznej ćwiartce powieki, co przyciągnie światło tworząc iluzję większej powierzchni.

  1. Zastosuj maskarę

Ostatnim elementem w makijażu jest maskara. Bardzo ważne jest, aby użyć maskary, która doda nam objętości naszym rzęsom, co ostatecznie optycznie powiększy nasze oczy. Kiedy nakładasz maskarę skup się na zewnętrznych rzęsach, co dodatkowo je wydłuży i podniesie.

Podsumowując, modulowanie kształtu oczu, za pomocą makijażu, to niewielkie sztuczki które sprawią, że nasze oko będzie wyglądało optycznie większe lub mniejsze. Warto zawsze mieć na uwadze, że nasza twarz jest trójwymiarowa, dlatego tak ważne jest, aby balansować nasz makijaż tak, aby idealnie pasował do wszystkich wymiarów naszej twarzy, co pozwoli nam uzyskać najbardziej atrakcyjny i harmonijny wygląd.