Piękne i Zadbane Stopy: Domowe Sposoby na Ich Pielęgnację

Uroda

Piękne i zadbane stopy: jak o nie dbać w domu?

Stopy są częścią naszego ciała, którą często ignorujemy – zapominając, że to one codziennie nas noszą przez cały dzień. Chociaż regularne wizyty u kosmetyczki mogą być kosztowne, to jednak warto zadbać o swoje stopy w domu samodzielnie. W końcu piękne i zadbane stopy to nie tylko kwestia estetyki, ale również wygody i zdrowia.

  1. Pumeksuj stopy podczas codziennej kąpieli

Każdego dnia, podczas kąpieli lub prysznica na kilka minut namocz stopy w ciepłej wodzie. Dzięki temu zmiękną naskórek i z łatwością usuniesz zrogowaciały naskórek za pomocą pumeksu. Podczas pumeksowania nie używaj zbyt dużej siły i pamiętaj żeby nie pumeksować jednego miejsca zbyt długo – łatwo bowiem zrobić sobie otarcia i podrażnienia.

  1. Dbanie o skórę stóp

Po zmiękczeniu naskórka za pomocą kąpieli, warto zadbać o skórę na stopach. Do nawilżenia i miękkiej skóry polecamy parafinę z dodatkiem olejków, np. z truskawką lub migdałami. Parafinę należy rozgrzać w odpowiednim pojemniku, a następnie nałożyć na stopy i owinąć folią spożywczą. Po ok. 20 minutach zmyć ciepłą wodą i osuszyć stopy.

  1. Zadbaj o paznokcie

Odpowiednio skrócony i wyczyszczony paznokieć to klucz do zdrowych stóp. Podczas skracania paznokci nie należy za bardzo je przycinać – długość powinna być dopasowana do kształtu palca, a ścinanie powinno odbywać się w prostej linii, by nie doprowadzić do wrastających paznokci. Po przycięciu paznokcie warto dokładnie wyszczotkować szczoteczką, by usunąć skórki i brud.

  1. Zastosuj domowy peeling

Peeling stóp to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp oraz pozbyć się martwego naskórka. Do przygotowania peelingi polecamy naturalne produkty, takie jak: cukier brązowy, miód oraz oliwa z oliwek. Wymieszaj wszystko w równych proporcjach, a następnie nałóż na stopy. Masujące ruchy pozwolą na delikatne złuszczenie skóry.

  1. Odpręż swoje stopy

Codzienne spacery, stanie w miejscu lub noszenie źle dopasowanego obuwia powodują, że stopy schodzą szybko z równowagi i nie odpoczywają. Dlatego uważamy, że odpowiedzialnymi dla pięknych stóp są okłady z soli. Wystarczy rozpuścić garść soli w ciepłej wodzie i namoczyć w niej stopy. Taki zabieg pozwoli na odprężenie stóp a co za tym idzie całego organizmu.

Podsumowując, aby uzyskać piękne i zadbane stopy warto zadbać o ich codzienną pielęgnację. Regularne kąpiele, skracanie paznokci i peelingi to jedne z metod, które pozwolą na zachowanie pięknej cery na stopach. Przede wszystkim jednak, pamiętajmy o wypoczynku i odpoczynku dla naszych stóp oraz o doborze odpowiedniego obuwia.